Šiaulių greitoji Siauliu greitoji Šiaulių greitoji Siauliu greitoji
Dispečerio klausimai

VŠĮ Šiaulių GMP stotyje apskrities dispečerinėje dirbantys dispečeriai turi aukštesnįjį arba aukštąjį medicininį išsilavinimą. 

Visi pokalbiai yra įrašomi ir saugomi.  

 Atkreipiame dėmesį, kad yra būtina atsakyti į visus GMP dispečerio klausimus bei išklausyti ir vykdyti instrukcijas, kurias teikia GMP dispečeris. Priimant iškvietimą GMP dispečeris privalo išaiškinti ar yra gyvybei grėsminga būklė, todėl labai svarbu, kad kviečiantis asmuo per anksti nepadėtų ragelio, tiksliai atsakytų į dispečerio klausimus, išklausytų visą GMP dispečerio pasakytą informaciją. Pokalbio su dispečeriu trukmė neįtakoja GMP brigados atvykimo operatyvumo (esant skubiam kvietimui brigada išvyksta nedelsiant, o papildoma informacija perduodama jai vėliau radijo ryšio priemonėmis).

 

Svarbu nepertraukti GMP dispečerio, atsakyti tik į užduodamus klausimus;

GMP stotį paskambinęs asmuo turi tiksliai ir aiškiai atsakyti į visus dispečerio pateiktus klausimus:

Į skambutį atsiliepiama – „Greitoji, koks yra įvykio vietos adresas?“ ( adresą prašoma pakartoti du kartus)

1.„Koks yra telefono, iš kurio skambinate numeris?“ (prašoma pakartoti du kartus), nurodytu tel nr gali GMP perskambinti ir tikslinti įv aplinkybes jei reikia

2. „Gerai, pasakykite, kas būtent atsitiko?“ (atsakyti trumpai ir tiksliai)

3. „Ar dabar esate su pacientu?“

- jei nėra aišku: „Kiek (dar) žmonių sužeista (serga)?“

- užspringimo atveju: „ar jis/ji kvėpuoja, ar nors kiek kosėja?’

4. „Kiek jam/jai metų? “

5. „Ar jis/ji sąmoningas/a (reaguojantis/i)?“

6. „Ar jis/ji kvėpuoja?“

Pasirenkamas vienas paciento nusiskundimą atitinkantis protokolas ir toliau užduodami tikslesni klausimai, susiję su esama paciento būkle.

Kvietėjas, pagal galimybę turėtų pasitikti ir palaukti GMP ekipažo, nurodyti kaip greičiau pasiekti pacientą.

Esant skubiam iškvietimui, greitosios medicinos pagalbos dispečeris siunčia GMP brigadą iš karto kuo skubiau arba ne vėliau kaip per 3 minutes nuo iškvietimo užregistravimo. Laikas nuo iškvietimo užregistravimo iki skubiosios medicinos pagalbos teikimo pradžios mieste turi būti ne ilgesnis kaip 10 – 15 minučių. Jei iškvietimų vienu metu yra daug ir nėra galimybės į visus skubiai išvykti, greitosios medicinos pagalbos brigada siunčiama ten, kur iš kvietimo metu gautos informacijos tikėtina, kad paciento gyvybei gresia pavojus.Paskutinio atnaujinimo data: 2018 m. rugsėjo 10 d.