



-
KORUPCIJOSPREVENCIJA
- Kreipimasis
- Informacija
- Korupcijos prevencijos programa 2020-2022
- Korupcijos prevencijos programos įgyvendinimo priemonių planas 2020-2022
- Korupcijos prevencijos programa 2017-2019m
- Korupcijos prevencijos įgyvendinimo planas 2017-2019m
- Susidūrus su korupcija kreiptis
- Atsakomybė už korupcinio pobūdžio nusikalstamas veikas
- Dovanų perdavimo, vertinimo, registravimo, saugojimo ir eksopanivmo tvarkos aprašas
- Gautos paramos priėmimo, panaudojimo, apskaitos ir viešinimo sistema
- Informacijos pagal LR panešėjų apsaugos įstatymą teikimo tvarkos aprašas
- Pareigybių sąrašas, teikiamas STT
- Elgesio kodeksas









Suaugusiųjų pradinis gaivinimas
Staigus širdies sustojimas yra pagrindinė mirties priežastis Europoje ir Lietuvoje. Staiga sustojus širdžiai šalia esantys žmogus nedelsiant turėtų atlikti pradinį gaivinimą ir elektrinę šordies defibriliaciją. Neretai širdis sustoja dėl kvėpavimo sustojimo skendimo ar užspringimo, asfikcijos atvejais. Gelbstintytieji įpūtimai ir krūtinės ląstos paspaudimai šiuo atveju taip pat yra kritiškai svarbūs sėkmingam šių aukų atgaivinimui.
Gyvybės grandinė
Gyvybės grandinė – tai santrauka gyvybiškai svarbių nurodymų reikalingų sėkmingam gaivinimui. Dauguma šių nurodymų tinka tiek aukoms, ištiktoms pirminio širdies sustojimo, tiek dėl kvėpavimo sustojimo išsivysčiusio širdies sustojimo.
1. Ankstyvas simptomų atpažinimas ir pagalbos iškvietimas
Su širdies veiklos sutrikimu susijusio krūtinės skausmo atpažinimas ir GMP iškvietimas prieš nualpstant pacientui, įgalina GMP medikus atvykti anksčiau- tikėtina prieš sustojant širdžiai, tai lemia didesnį išgyvenamumą.
Įvykus širdies sustojimui, gyvybiškai svarbu yra simptomų atpažinimas, skubiosios pagalbos iškvietimas telefonu 033 arba 112 ir šalia esančių žmonių pradinio gaivinimo atlikimas. Pagrindinės gyvybinės funkcijos yra sąmonė ir kvėpavimas, jei šių funkcijų nėra, reikia kuo skubiau kviesti GMP ir pradėti pradinį gaivinimą.
Anstyvas šalia esančių žmonių atliekamas pradinis gaivinimas
Nedelsiant atliktas pradinis gaivinimas gali padvigubinti išgyvenamumo šansus po širdies sustojimo. Jei yra galimybės ir šalia esantys žmonės moka atlikti pradinį gaivinimą, nedelsiant turėtų būti atliekami krūtinės ląstos paspaudimai ir įpūtimai. Jei šalia esantys praeiviai nėra apmokyti gaivinti, jie vadovaujami GMP dispečerio vadovaujamais nurodymais kaip atlikti krūtinės ląstos paspaudimus ir įpūtimus, kol atvyks GMP medikai.
3. Ankstyva defibriliacija)
Defibriliacija atlikta praėjus 3-5 minutėms po sąmonės praradimo padidina išgyvenamumą 50-70 procentų. Tai gali būti atliekama pasitelkiant viešose vietose esančius išorinius atomatinius defibriliatorius (AID) Šiaulių mieste yra AID tai: cetrinis Vilniaus bankas (SEB) ir Akropolio Maxima.
4. Ankstyva specializuota gyvybės palaikymo priežiūra po gaivinimo.
Atvykę GMP medikai turi specializuotų priemonių kvėpavimo takų praeinamumo užtikrinimui, vaistų širdies sustojimą sukėlusių priežasčių gydymui.